3 June, 2024

Brahma Adi Kori Lyrics – ব্ৰহ্মা আদি কৰি অসমীয়া প্ৰাৰ্থনা

Brahma Adi Kori Lyrics In Assamese ব্ৰহ্মা আদি কৰি (লেছাৰি ছন্দ) ব্ৰহ্মা আদি কৰি জীৱ যত ৰাম ৰাম ৰাম ৰাম ৰামমায়া-শয্যা মাজে আছয় ঘুমটি যাই

shiv tandav stotram in assamese lyrics and meanings

shiv tandav stotram in Asssamese জটাটবীগলজ্জলপ্রবাহপাবিতস্থলে গলেবলংব্য লংবিতাং ভুজংগতুংগমালিকাম্ | ডমড্ডমড্ডমড্ডমন্নিনাদবড্ডমর্বযং চকার চংডতাংডবং তনোতু নঃ শিবঃ শিবম্ ‖ 1 ‖ জটাকটাহসংভ্রমভ্রমন্নিলিংপনির্ঝরী- -বিলোলবীচিবল্লরীবিরাজমানমূর্ধনি | ধগদ্ধগদ্ধগজ্জ্বলল্ললাটপট্টপাবকে কিশোরচংদ্রশেখরে

অপৰাধ বিনাশন | অসমীয়া প্ৰাৰ্থনা Download Pdf

অপৰাধ বিনাশন [৭১] অপৰাধ বিনাশন তযু নামে নাৰায়ণ জানি নামে পশিলো শৰণে, আন গতি নাহিকে মৰণে।অপৰাধ ক্ষমা কৰি তুমি দয়াশীল হৰি মোক ৰক্ষা কৰিয়ো চৰণে॥ ত্বদীক্ষণ বশ ক্ষোভ মায়া খোধিত

অসমীয়া প্ৰাৰ্থনা : কিমতে ভকতি

কিমতে ভকতি কিমতে ভকতি কৰিবো তোমাত হৰি এমঞি মূঢ়-মতি নজানো তাৰ উপায় ৰাম-ৰাম |মহাবলৱন্ত দুৰ্ব্বাসনা ঘোৰ হৰি এআমাৰ মনক তেজিয়া দূৰ নযায় ৰাম ৰাম ||৭৯০তোমাৰ

অসমীয়া প্ৰাৰ্থনা : মুক্তিত নিস্পৃহ যিটো

মুক্তিত নিস্পৃহ যিটো মুক্তিত নিস্পৃহ যিটো, সেহি ভকতক নমোৰসময় মাগোহো ভকতি।সমস্ত মস্তক মণি নিজ ভকতৰ বৈশ্যভজো হেন দেৱ যদুপতি॥ যাৰ ৰাম কৃষ্ণ নাম, নাৱে ভৱ

অসমীয়া প্ৰাৰ্থনা : ব্ৰহ্মা আদি কৰি

ব্ৰহ্মা আদি কৰি (লেছাৰি ছন্দ) ব্ৰহ্মা আদি কৰি জীৱ যত ৰাম ৰাম ৰাম ৰাম ৰামমায়া-শয্যা মাজে আছয় ঘুমটি যাই |তুমিসে চৈতন্য সনাতন ৰাম ৰাম ৰাম

অসমীয়া প্ৰাৰ্থনা : মই দুৰাচাৰ কেৱল তোমাৰ

মই দুৰাচাৰ কেৱল তোমাৰ মই দুৰাচাৰ কেৱল তোমাৰ… অপৰাধী নাৰায়ণ।ক্ষমিয়োক হৰি লৈয়ো দাস কৰিপশিলো হেৰা শৰণ॥হে কৃষ্ণ স্বামী তযু পাৱে আমিকেৱল শৰণ চাওঁ।কৰা অনুগ্ৰহ মায়াৰ