21 February, 2024

অংকীয়া নাটৰ বৈশিষ্ট্য সমূহ কি কি

অংকীয়া নাটৰ বৈশিষ্ট্য বা লক্ষণ সমূহ হৈছে- অংকীয়া নাটৰ বৈশিষ্ট্য সমূহৰ বিষয়ে চমুকৈ লিখা অংকীয়া নাটৰ বৈশিষ্ট্য সমূহ হৈছে- ১) সূত্ৰধাৰৰ প্ৰাধান্য : সংস্কৃত নাটকৰ

গোহাৰি লিখাৰ নিয়ম ১০ টা কি কি আপুনি জানেনে?

গোহাৰি লিখাৰ নিয়ম গোহাৰিসমূহ ব্যক্তি আৰু সম্প্ৰদায়সমূহৰ বাবে তেওঁলোকৰ উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰা, পৰিৱৰ্তনৰ ওকালতি কৰা, আৰু বিভিন্ন কাৰণৰ বাবে ৰেলী সমৰ্থনৰ এক আৱশ্যকীয় সঁজুলি হিচাপে

শাৰীৰিক অসুস্থতাৰ বাবে আবেদন

শাৰীৰিক অসুস্থতাৰ বাবে আবেদন প্ৰতি    মাননীয় প্ৰধান শিক্ষক মহোদয়। _______________বিদ্যালয়ৰ নাম বিষয় : শাৰীৰিক অসুস্থতাৰ বাবে ছুটি বিচাৰি আবেদন। মহাশয়, সম্মান সহকাৰে মহোদয়ক জনাওঁ যে,

বাগধ্বনি কাক বোলে ?

Q: বাগধ্বনি কাক বোলে ? Ans: বাগধ্বনি বুলিলে মানুহে কথা বতৰা পাতোঁতে মুখেৰে বায়ুৰ সোঁতৰ সহায়ত যি মাত উলিয়ায় সেই মাতৰ ক্ষুদ্ৰ ক্ষুদ্ৰ ভাগ বা

অসমীয়া ৰোমান্টিক কবিতাৰ লক্ষণ

অসমীয়া ৰোমান্টিক কবিতাৰ লক্ষণ হল: (১) প্রকৃতি-প্রীতি।(২) কল্পনা-প্রীতি।(৩) অতীত প্রীতি।(৪) প্ৰেম আৰু সৌন্দর্যপ্রীতি।(৫) আত্মমুক্তিৰ প্ৰচেষ্টা।(৬) ব্যক্তিসত্তাৰ প্ৰাধান্য।(৭) বিস্ময়পূর্ণ দৃষ্টি।৮) উদাৰ মনোভাৱ৷৯) প্ৰিয়াৰ ৰূপ দর্শন।(১০) বাস্তৱ

ঢোলৰ বিষয়ে ৰচনা | Assamese Essay For 2024

ঢোলৰ বিষয়ে ৰচনা ঢোল অসমৰ জনসংস্কৃতিৰ এবিধ গুৰুত্বপূৰ্ণ বাদ্য যন্ত্ৰ। অসমৰ সকলো জনগোষ্ঠীৰে যিকোনো উৎসৱত ঢোল অপৰিহাৰ্য্য। সেইবাবে অসমৰ বিভিন্ন ঠাইত ভিন ভিন প্ৰকাৰৰ ঢোল লগতে

জিলা উপায়ুক্ত লৈ আবেদন | Assameese Application For 2024

জিলা উপায়ুক্ত লৈ আবেদন মাননীয় জিলা উপায়ুক্ত সমীপেষু, শোণিতপুৰ জিলা তাৰিখ: ০১/০১/২০২০ বিষয়: জিলা উপায়ুক্তলৈ সাহায্য বিচাৰি আবেদন। মহাশয়, আমাৰ বিনীত নিবেদন এই যে মই শোণিতপুৰ

স্বৰধ্বনি কাক বোলে ?

Q: স্বৰধ্বনি কাক বোলে ? Ans: যি ধ্বনি উচ্চাৰণ কৰোঁতে নিশ্বাস বায়ুৱে মুখ গহ্বৰৰ কোনো ঠাইত বাধা নাপায় তাক স্বৰধ্বনি বোলে। অথবা যিবিলাক ধ্বনি উচ্চাৰণ

আপনি কি জানেন পাদ কয় প্রকার ?🤫

পাদ কয় প্রকার; পাদ কাকে বলে; ঠাস পাদ; ফুস পাদ; পাদের গন্ধ দূর করার উপায়; অতিরিক্ত গ্যাস হলে কি করনীয়; পাদের গন্ধ কেমন পাদে পাদন্তিপাদে

একাদশীর সংকল্প মন্ত্র

একাদশীর সংকল্প মন্ত্র একাদশ্যাং নিরাহারঃ স্থিত্বা ওহম অপরেহহনি ভক্ষামি পুণ্ডরীকাক্ষ শরনং মে ভাবাচ্যুত। একাদশী কবে আছে 2024|একাদশী তালিকা ২০২৪ | Ekadoshi | একাদশী পারণের মন্ত্র

গণৰাজ্য দিৱসৰ তাৎপর্য কি ? আপুনি জানেনে!

গণতন্ত্ৰ দিৱস অৰ্থাৎ গণৰাজ্য দিৱসৰ তাৎপর্য কি? কিয় প্ৰতি বছৰে গণৰাজ্য দিৱস উৎযাপন কৰা হয় আপুনি জানেনে! আজিৰ এই প্ৰবন্ধটোত আমি ইয়াৰ ওপৰত সকলো গুৰুত্বপূৰ্ণ

গণতন্ত্ৰ দিৱসৰ অসমীয়া ভাষণ 2024

গণতন্ত্ৰ দিৱসৰ অসমীয়া ভাষণ 2024 গণৰাজ্য দিৱসত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ অসমীয়া ভাষণ গণতন্ত্ৰ দিৱসৰ অসমীয়া ভাষণ 2024 সন্মানীয় অধ্যক্ষ আৰু ইয়াত উপস্থিত মোৰ সকলো শিক্ষক, মোৰ মৰমৰ

গাওঁ পঞ্চায়ত লৈ আবেদন 2024

গাওঁ পঞ্চায়ত লৈ আবেদন প্রতিমাননীয়___________গাঁও পঞ্চায়তৰ সভাপতি মহোদয়।ঠাইৰ নাম : জিলাৰ নাম (অসম)।তাৰিখ: বিষয় : (তিন পাত/তাঁত শাল) পাবৰ বাবে আবেদন। মহোদয়, সন্মান পূর্ব্বক বিনীত