3 June, 2024

গোহাৰি লিখাৰ নিয়ম ১০ টা কি কি আপুনি জানেনে?

গোহাৰি লিখাৰ নিয়ম গোহাৰিসমূহ ব্যক্তি আৰু সম্প্ৰদায়সমূহৰ বাবে তেওঁলোকৰ উদ্বেগ প্ৰকাশ কৰা, পৰিৱৰ্তনৰ ওকালতি কৰা, আৰু বিভিন্ন কাৰণৰ বাবে ৰেলী সমৰ্থনৰ এক আৱশ্যকীয় সঁজুলি হিচাপে

শাৰীৰিক অসুস্থতাৰ বাবে আবেদন

শাৰীৰিক অসুস্থতাৰ বাবে আবেদন প্ৰতি    মাননীয় প্ৰধান শিক্ষক মহোদয়। _______________বিদ্যালয়ৰ নাম বিষয় : শাৰীৰিক অসুস্থতাৰ বাবে ছুটি বিচাৰি আবেদন। মহাশয়, সম্মান সহকাৰে মহোদয়ক জনাওঁ যে,

ঢোলৰ বিষয়ে ৰচনা | Assamese Essay For 2024

ঢোলৰ বিষয়ে ৰচনা ঢোল অসমৰ জনসংস্কৃতিৰ এবিধ গুৰুত্বপূৰ্ণ বাদ্য যন্ত্ৰ। অসমৰ সকলো জনগোষ্ঠীৰে যিকোনো উৎসৱত ঢোল অপৰিহাৰ্য্য। সেইবাবে অসমৰ বিভিন্ন ঠাইত ভিন ভিন প্ৰকাৰৰ ঢোল লগতে

জিলা উপায়ুক্ত লৈ আবেদন | Assameese Application For 2024

জিলা উপায়ুক্ত লৈ আবেদন মাননীয় জিলা উপায়ুক্ত সমীপেষু, শোণিতপুৰ জিলা তাৰিখ: ০১/০১/২০২০ বিষয়: জিলা উপায়ুক্তলৈ সাহায্য বিচাৰি আবেদন। মহাশয়, আমাৰ বিনীত নিবেদন এই যে মই শোণিতপুৰ

গণতন্ত্ৰ দিৱসৰ অসমীয়া ভাষণ 2024

গণতন্ত্ৰ দিৱসৰ অসমীয়া ভাষণ 2024 গণৰাজ্য দিৱসত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ অসমীয়া ভাষণ গণতন্ত্ৰ দিৱসৰ অসমীয়া ভাষণ 2024 সন্মানীয় অধ্যক্ষ আৰু ইয়াত উপস্থিত মোৰ সকলো শিক্ষক, মোৰ মৰমৰ

গাওঁ পঞ্চায়ত লৈ আবেদন 2024

গাওঁ পঞ্চায়ত লৈ আবেদন প্রতিমাননীয়___________গাঁও পঞ্চায়তৰ সভাপতি মহোদয়।ঠাইৰ নাম : জিলাৰ নাম (অসম)।তাৰিখ: বিষয় : (তিন পাত/তাঁত শাল) পাবৰ বাবে আবেদন। মহোদয়, সন্মান পূর্ব্বক বিনীত

শিশু দিৱসৰ বিষয়ে ভাষণ কেনেকৈ দিব লাগে ?

শিশু দিৱসৰ বিষয়ে ভাষণৰ নিমিত্তে কেনেকৈ প্ৰস্তুতি চলাব লাগে, তাৰ বিষয়ে আলোচনা কৰিম… 14 নৱেম্বৰত পালন কৰা শিশু দিৱস উপলক্ষে ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু শিক্ষক-শিক্ষয়িত্ৰী উভয়ে শিশু

দৰ্খাস্ত লিখাৰ নিয়ম সম্পূৰ্ণ অসমীয়াত 2024

দৰ্খাস্ত লিখাৰ নিয়ম #1 প্রতি, মাননীয় প্রধান শিক্ষক মহোদয়, (তোমাৰ বিদ্যালয়ৰ নাম) তাৰিখ:- 11/01/2024 বিষয়:- ছুটি বিচাৰি আবেদন। মহাশয়, বিনীত নিবেদন এই যে মই যোৱা