22 July, 2024
Assam Career 2024; Assam Job 2024; DEE LP UP Teacher Recruitment 2024

Assam Career 2024- 367 VFA Posts

Assam Career 2024

Assam Veterinary Recruitment 2024

Assam Career 2024

পশুপালন আৰু পশু চিকিত্সা বিভাগ, অসম।
শেষ তাৰিখ: 12/01/2024।

Assam Career 2024

পশুপালন আৰু পশু চিকিত্সা বিভাগ, অসমে 367টা পশু চিকিত্সা ক্ষেত্ৰ সহায়ক (VFA) পদত নিযুক্তিৰ বাবে এটা নিয়োগ বিজ্ঞপ্তি প্ৰকাশ কৰিছে। ইচ্ছুক আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীয়ে ইয়াত আবেদন কৰিব পাৰিব।

পদৰ নামঃ পশু চিকিত্সা ক্ষেত্ৰ সহায়ক (VFA)

পদৰ সংখ্যাঃ 367

বিভাগ অনুসৰি খালী পদঃ

# UR: 14 posts
# OBC: 235 posts
# STP: 41 posts
# SC: 44 posts
# STH: 33 posts

বেতনৰ মাপকাঠী: পে’ বেণ্ডৰ পাঁচশ টকা। 14,000/- 49,000/ + গ্ৰেড পে’ৰ দৰমহা। 6,200/- টকাৰ লগতে অন্যান্য ভাট্টা সময়ে সময়ে প্ৰদান কৰা হ’ব।

অসম পশু চিকিত্সা নিযুক্তিৰ যোগ্যতাৰ মাপকাঠী:

বয়সৰ সীমা: ২০২৩ চনৰ ১ জানুৱাৰীলৈকে প্ৰাৰ্থীৰ বয়স ২১ৰ পৰা ৪০ বছৰৰ ভিতৰত হ’ব লাগিব।

বয়সৰ শিথিলতা: বিভিন্ন শ্ৰেণীৰ বাবে উচ্চ বয়সৰ সীমাত অনুমোদিত শিথিলতা তলত দিয়া ধৰণৰ:

# SC/ ST: 5 years
# OBC: 3 years

শিক্ষাগত অৰ্হতা: প্ৰাৰ্থীয়ে জীৱবিজ্ঞান বিষয় হিচাপে লৈ HSSLC (Science) উত্তীৰ্ণ হ’ব লাগিব আৰু লগতে চৰকাৰে স্থাপন কৰা স্বীকৃতিপ্ৰাপ্ত “School of Veterinary Science & Animal Husbandry”ৰ পৰা পশু চিকিৎসা বিজ্ঞানৰ প্ৰাথমিক জ্ঞানৰ এবছৰীয়া প্ৰমাণপত্ৰ পাঠ্যক্ৰম সম্পূৰ্ণ কৰিব লাগিব। শিলচৰৰ ঘুংগুৰত অসমৰ।

শাৰীৰিক মানদণ্ড: ভিএফএৰ কেডাৰত প্ৰত্যক্ষ নিযুক্তিৰ বাবে এজন প্ৰাৰ্থী মানসিক আৰু শাৰীৰিক দুয়োটা দিশতে সুস্থ স্বাস্থ্যৰ হ’ব লাগিব আৰু তেওঁৰ কৰ্তব্যৰ দক্ষতাৰে কামত বাধাৰ সৃষ্টি কৰিব পৰা কোনো জৈৱিক দোষ বা শৰীৰৰ দুৰ্বলতাৰ পৰা মুক্ত হ’ব লাগিব আৰু নিযুক্তিৰ পূৰ্বে চিকিৎসা পৰীক্ষা কৰিবলগীয়া হ’ব লাগিব সেৱা.

অসম পশু চিকিৎসা নিযুক্তিৰ বাবে কেনেদৰে আবেদন কৰিব ?

  • ইচ্ছুক প্ৰাৰ্থীসকলে অসম গেজেটৰ নৱম খণ্ড অনুসৰি মানক ৰূপত প্ৰশংসাপত্ৰ আৰু ৫০ লাখ টকাৰ ষ্টাম্প লগোৱা স্ব-ঠিকনাযুক্ত খামৰ সৈতে আবেদন কৰিব পাৰিব। যোগাযোগৰ বাবে ৫.০০ টকা। যথাযথভাৱে পূৰণ কৰা আবেদনখন সঞ্চালক, এ.এইচ.এণ্ড ভেটিলৈ প্ৰেৰণ কৰিব লাগে। বিভাগ, অসম, চেনিকুঠী, গুৱাহাটী-৭৮১০০৩ আৰু সঞ্চালকালয়ত বা পঞ্জীয়নভুক্ত ডাকযোগে ড্ৰপ বক্সত শাৰীৰিকভাৱে জমা দিব লাগিব।
  • আবেদনকাৰীয়ে আবেদন পত্ৰত দিয়া ঠাইত শেহতীয়া ফটোখনৰ ১ (এটা) কপি ভাল মানৰ আঠা/আঠাৰে সুদৃঢ়ভাৱে সংলগ্ন কৰিব লাগিব আৰু লগতে আবেদনৰ সৈতে আন এটা কপিও সংলগ্ন কৰিব লাগিব। ফটোখনত প্ৰাৰ্থীৰ স্বাক্ষৰ বিশিষ্টভাৱে থাকিব লাগিব। ফটোখন ডিটাচমেণ্ট হেৰুৱাৰ বাবে এ.এইচ.এণ্ড পশু চিকিৎসা সঞ্চালকালয় দায়ী নহ’ব।
  • যিহেতু উপযুক্ত কৰ্তৃপক্ষই প্ৰমাণপত্ৰ/মাৰ্ক শ্বীট আদিৰ প্ৰমাণিত কপি প্ৰদান কৰাৰ প্ৰথা চৰকাৰে বন্ধ কৰি দিছে, গতিকে আবেদনকাৰীয়ে নিজে ঘোষণা কৰা প্ৰমাণপত্ৰ/মাৰ্ক শ্বীট আদিৰ প্ৰতিলিপি প্ৰদান কৰিব লাগিব যিবোৰৰ প্ৰকৃত কপি বুলি প্ৰমাণিত হৈছে এপ্লিকেচনৰ সৈতে অৰিজিনেল।

অসম পশু চিকিৎসা বিভাগৰ নিযুক্তি ২০২৪ৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ:

  • আবেদন দাখিলৰ আৰম্ভণিৰ তাৰিখ: ৩০ ডিচেম্বৰ ২০২৩
  • আবেদন দাখিলৰ শেষ তাৰিখ: ১২ জানুৱাৰী, ২০২৪, বিয়লি ৫ বজাত

অসম পশু চিকিৎসাৰ খালী পদৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ ৱেব-লিংক:

Application FormClick Here
Advertisement DetailsClick Here
Official WebsiteClick Here

One thought on “Assam Career 2024- 367 VFA Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *